SUMAK POMPA'ya hoşgeldiniz! Bize Ulaşın: +90 262 502 50 10
DİL:

Şifremi Unuttum

İADE VE İPTAL PROSEDÜRLERİ

Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alışveriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz.

Cayma bildirimini +90 216 499 91 10 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya yazılı bildirimde bulunarak yapabilirsiniz.

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Çağrı merkezimiz üzerinden veya iletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Kargoya verilmiş siparişler için iade sürecini takip etmelisiniz.

Müşteri̇ Memnuni̇yeti̇ Kapsamında Deği̇şi̇m İşlemleri̇ (Ayıplı Olmayan Ürünler)

SUMAK POMPA'dan satın almış olduğunuz ve 6502 sayılı T.K.H.K. çerçevesinde ayıplı olmayan ürünleri müşteri memnuniyeti kapsamında, satın aldıktan sonra 15 gün içinde, aşağıda aktarılan koşullar çerçevesinde ve yalnızca belirtilen ürünleri değiştirebilirsiniz: (Aşağıdaki koşulların bir arada bulunmaması hâlinde değişim yapılamaz.)

 1. Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.
 2. Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır. Ödediğiniz bedel ileriki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.
 3. Ürünü, önceden haber vererek iade ya da değişim amaçlı özel kargo firmasına verebilirsiniz.
 4. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kart hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.
 5. Alışveriş kredi kartıyla ve taksitli olarak yapılmışsa, ürünü kaç taksit ile aldıysanız, banka geri ödemesini taksitle yapmaktadır.
 6. İadeler dönem içi işlemlerde gözükmez, bu nedenle hesap ekstrenizde görebilirsiniz.

Zarar Görmüş Ürünlerde İşleyiş Nasıl Oluyor?

 • Bizler, ürünlerin en uygun şekilde sizlere ulaşabilmesi için ürünleri düzgün bir şekilde paketleyip kargoya vermekteyiz. Kargo şirketinden kaynaklanan sorunlarda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve bu durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacağız.

Hangi Ürünlerde İade Kabul Edilmez?

 • Özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hle getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.
 • Tek kullanımlık ve buna benzer ürünler arızalı/ ayıplı olması hâlleri dışında niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler arasında bulunmaktadır.

Verilen Sipariş Nasıl İptal Edilir?